Al Bello/Getty Images

Tenis

07.11.2019 | 16.13 > 21:00

Kecmanović u polufinalu NextGen turnira u Milanu!

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u polifinale NextGen turnira koji se održava u Milanu.

Miomir Kecmanovic

Julian Finney, Getty Images Sport

Devetnaestogodišnji, 60. igrač sveta, u meču trećeg kola grupe A pobedio je Španca Alehandra Davidoviča Fokinu 4:1, 4:1, 4:3 (6) za samo 57 minuta i u petak ćemo ga gledati u polufinalu. Srbinu su za plasman među četiri najbolja bila potrebna dva osvojena seta.

Talentovani Kecmanović će se u borbi za plasman u finale sastati sa Italijanom Janikom Sinerom, prvoplasiranim iz grupe B. Siner je grupnu fazu završio porazom od Francuza Iga Imbera 4:3 (5), 3:4 (3), 4:2 i 4:2 za sat i 47 minuta.

Mladi srpski igrač je odigrao gotovo bez greške i Špancu je na svoj servis propustio samo pet poena uz procenat ubačenog prvog seta od čak 81 odsto.

Kecmanović je u prvom kolu pobedio Kaspera Ruda iz Norveške 3:0, dok je u drugom poražen od De Minora 3:1.

Pobednik grupe A je Australijanac Aleks De Minor sa sva tri trijumfa i on će u petak u polufinalu igrati protiv Amerikanca Frensisa Tijafoa, koji je savladao Mikaela Imera Švedske 4:2, 4:2, 4:2.