Džumhur u polufinalu u Bratislavi

Damir Džumhur

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u polufinale čelendžera u Bratislavi.

Scott Barbour/Getty Images

Kazahstavac Mihail Kukuškin predao je meč Džumhuru u drugom setu kod rezultata 6:3, 1:1 posle 51 minut igre.

Teniser iz BiH, trenutno 103. na svetu, prvi set je dobio zahvaljujući brejku u šestom gemu, dok su u drugo oba igrača dobila gemove na svoj servis.

Džumhur će se u subotu u borbi za mesto u finalu sastati sa Zdenekom Kolarom iz Češke, koji je eliminisao Lojda Herisa iz Južne Afrike rezultatom 6:7 (5), 7:6 (7) i 6:4.

Dvadesettrogodišnji Kolar je trenutno 258. na ATP listi.