Tomaš Berdih će u subotu u Londonu objaviti da se povlači iz tenisa. Ipak krivac za to što ova informacija dolazi nekoliko dana ranije je otac češkog tenisera Martin koji je previše pričao i to u izjavi za češki Blesk.
Cameron Spencer/Getty Images
Posle 17 godina profesionalne karijere Tomaš Berdih se oprašta od tenisa. Otac nekada četvrtog tenisera sveta Martin je to rekao za češke medije, da bi posle toga Tomaš na društvenim mrežama otrkio da je na ovaj način pokvareno iznenađenje.
"Ako želite da se iznenadite nemojte gledati medije i društvene mreže. Međutim znam da to nije moguće danas. Greška se desila, planirao sam iznenađenje u subotu kada treba da budem u Londonu ali to više nije moguće. Ali u redu. Više informacija od mene u subotu", rekao je Tomaš Berdih na društvenim mrežama.
Češki teniser je povlačenje nagovestio još posle US Opena kada je ispao u prvoj rundi i kada je poručio da nije realno da igra i u 2020. godini. On posle toga nije igrao nijedan meč na Turu, a u ovom trenutku je 103. igrač sveta.
Berdih ima 34 godine, a u 17 godina dugoj karijeri je osvojio 13 titula, poslednju u Šenženu 2016. godine. U Parizu je 2005. je osvojio jedini Masters dok je 2010. stigao do jedinog finala Vimbldona dobio Rafael Nadal. Najbolji plasman je imao 2015. godine kada je bio četvrti na ATP rang listi, a možda i najveći uspeh u karijeri su mu dva osvojena Dejvis kupa 2012. i 2013. godine.
Ostaće upamćen da je veoma retko pobeđivao najbolje igrače sveta, pa je Novaka Đokovića dobio samo tri puta u 28 duela, Rafaela Nadala četiri u 24 meča, a Rodžera Federera šest puta u 26 međusobnih susreta. Može se reći da jedino Endiju Mariju nije bio jedina mušterija jer je u 17 mečeva dobio šest.
Komentari (5)
Komentar je uspešno poslat.
Slanje komentara nije uspelo.
Neispravan kod, pokušajte ponovo
Mastoor
Волео сам да га гледам док је играо на врхунском нивоу и увек ми је било драго да чујем да побеђује, јер је јако добар човек.
Odgovori 9 3Лука
Солидна каријера. Никад неђу заборавити како га је Новак почистио у Пекингу једне године 6:0,5:0 за непун сат и онда му буквално полконио гем да не буде са нулом.
Odgovori 27 4Matej Donevski
Klasetana. Rame uz rame sa Fererom, Congom.
Odgovori 11 17