Al Bello/Getty Images

Tenis

08.01.2020 | 17.51 > 17:53

Doha: Krajinović pao u maratonu, kraj i za Đerea

Srpski teniser Filip Krajinović završio je učešće na turniru u Dohi u drugom kolu porazom od Španca Fernanda Verdaska u tri seta.

Filip Krajinović

Fred Lee/Getty Images

Verdasko je do trijumfa nad četvrtim reketom Srbije došao sa 7:4, 4:6, 6:0, posle dva sata i šest minuta igre.

Iskusni španski teniser će se u četvrtfinalu sastati sa pobednikom duela između Kanađanina Miloša Raonića i Korentana Mutea iz Francuske.

U prvom setu se igralo gem za gem, da bi u osmom Filip spasao dve brejk šanse svog rivala, koji je propušteno tada nadoknadio kada je srpski teniser servirao za taj-brejk. Verdasko je konstantno pretio, u prva četiri gema je imao sedam brejk šansi, da bi Krajinović u devetom gemu uspeo da mu oduzme servis i odmah potom reši set. U odlučujućem setu je usledio veliki pad srpskog tenisera, pa Verdasko nije imao težak posao da završi meč.

Takmičenje u prestonici Katara završio je i Laslo Đere, od kojeg je bolji bio Francuz Pjer-Ig Erber 6:1, 6:3, posle jednog sata i tri minuta igre. Srpski teniser se u prvom setu držao dva gema, a potom je Erber preuzeo potpunu kontrolu, a znatno neizvesnije je bilo u nastavku. Laslo je čak poveo 3:1, ali je potom usledio niz francuskog tenisera, uz tek mali otpor Đerea.

Erbera u borbi za polufinale čeka Rus Andrej Rubljov, koji je eliminisao Mihaila Kukuškina iz Kazahstana 6:4, 6:2.