Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Tenis

15.01.2020 | 03.27 > 03:30

Đere pao u drugom setu protiv Herisa

Laslo Đere izgubio je 2:0 od Lojda Herisa u osmini finala ATP turnira u Adelajdu. Po setovima je bilo 7:6 i 6:3.

Laslo Đere

Paul Kane/Getty Images

U prvom setu koji je trajao 57 minuta nije bilo niti jedne brejk lopte. Oba igrača su odlično servirala, a ni u jednom gemu se nije došlo ni do rezultata 40:40. U taj brejku je Đere imao prednost 4:2 i 5:3, ali je u tom momentu izgubio četiri vezana poena i Lojd Heris uzima prvi set posle taj-brejka 7:5.

U drugom setu je odmah u prvom gemu viđena prva brejk prilika koju srpski igrač nije iskoristio. Dve vezane brejk šanse je zatim imao Heris, ali se prvi gubitak servisa desio ipak u četvrtom gemu kada je Heris poveo 3:1. Inače tada je zatražen medicinski tajm-aut. Do kraja seta nije bilo brejk prilika i 40. teniser sveta je završio takmičenje u Adelajdu. Herisov naredni rival je bolji iz duela Šardi - Karenjo Busta.