Getty Images Sport, Shuan Botterill

Tenis

16.01.2020 | 13.29

Oklend: Imber razoružao Šapovalova

Francuz Ig Imber, 57. igrač na svetskoj rang-listi, plasirao se u polufinale ATP turnira u Oklendu, pošto je savladao Kanađanina Denisa Šapovalova sa 7:5, 6:4.

Ugo Humbert

Getty Images/Greg Bowker

U borbi za svoje prvo finale u Novoj godini, 21-godišnjak iz Meca igraće u petak, u ranim jutarnjim časovima protiv Džona Iznera, koji je u četvrtfinalu savladao slomio otpor Kajla Edmunda posle dva taj-brejka - 7:6 (7:5), 7:6 (7:5).

Imber je protiv Šapovalova sjajno servirao, u kritičnom petom gemu prvog seta, baš zahvaljujući početnom udarcu spasio tri vezane brejk lopte, da bi u 12 gemu napravio odlučujući pritisak i realizovao drugu set loptu.

Slična situacija viđena je u drugom setu. Spasio je Imber jednu brejk loptu, ponovo u petom gemu, a onda svoju jedinu priliku, u desetom, pretvorio u pobedu.

Na sličan način, zahvaljujući sjajnom servisu (25:6 u asevima), Izner je došao do polufinala, preko Britanca Edmunda.

U drugom polufinalu sutra će na megdan Poljak Hubert Hurkač i Francuz Benoa Per.

Hurkač je vodio divovsku borbu sa Felisijanom Lopesom, propustio šest meč lopti u taj-brejku drugog seta, a onda već u prvom gemu trećeg seta načinio brejk, što mu je bilo dovoljno za pobedu - 6:4, 6:7 (11:13), 6:4.

Per je izgubio prvi set od Britanca Džona Milmana, ali je u drugom setu dominirao i najavio pobedu. Ona je stigla posle 105 minuta igre, rezultatom 3:6, 6:1, 6:4.