Federer preko Fučoviča do 15. četvrtfinala AO

Australian Open 26. jan 202013:22 > 13:23
Jack Thomas, Getty Images

Švajcarac Rodžer Federer plasirao se 15. put u četvrtfinale Australijan Opena, pošto je u četvrtom kolu savladao Mađara Martona Fučoviča.

Treći nosilac je do pobede došao posle preokreta, a slavio je sa 4:6, 6:1, 6:2, 6:2.

Švajcarac je slavio za dva sata i 11 minuta igre, a meč je završio sa 44 vinera i 36 neiznuđenih grešaka. Mađar je na drugoj strani napravio 15 direktnih poena i 35 grešaka.

Federer je u ovom meču izgubio treći set na turniru, a još se nije sastao ni sa jednim nosiocem.

Rival trećem teniseru sveta u četvrtfinalu biće Tenis Sandgren, koji je eliminisao 12. nosioca Fabija Fonjinija.

Od početka je bilo jasno da se Fučovič neće lako predati. Velika borba vodila se do sedmog gema, kada je 67. teniser sveta napravio brejk. Ostvarena prednost donela mu je i prvi set.

Ipak, u nastavku je Federer diktirao ritam igre. Nije želeo Švajcarac previše da se zadržava na terenu, igrao je agresivnije i napadao je kad god je imao priliku, pa je brzo izjednačio.

I jedan i drugi su imali svoje šanse u trećem setu, ali ih je koristio samo treći igrač sveta.

Već u prvom gemu četvrtog seta je Federer oduzeo servis gem rivalu, posle čega je bilo jasno da ide ka novoj pobedi. Potvrdio ju je još jednim brejkom do kraja.