Al Bello/Getty Images

Tenis

14.02.2020 | 18.16 > 18:19

Bedene zaustavljen u četvrtfinalu Roterdama

Slovenački teniser Aljaž Bedene poražen je u četvrtfinalu ATP turnira u Roterdamu.

Aljaž Bedene

Clive Brunskill Getty Images

Za slovenačkog tenisera Aljaža Bedenea turnir u Roterdamu završen je u četvrtfinalu. Od njega je u dva seta bolji bio Feliks Ože-Alijasim koji je slavio 6:4, 7:6.

Bedene je u šestom gemu prvog seta spasio jednu brejk loptu, ali je dugačak deseti gem pripao Kanađaninu koji je tako uz jedan brejk osvojio prvi set.

U drugom setu Ože-Alijasim je napravio brejk odmah na startu seta i poveo 3:0, ali je Bedene uspeo da vrati brejk i izjednači na 3:3.

U nastavku seta su oba igrača osvajala poene na svoj servis i meč je rešen u taj brejku u kome je presudio jedan mini brejk.

Ože-Alijasim će se za mesto u finalu boriti sa Pablom Karenjom Bustom koji je u svom meču bio bolji od Janika Sinera u tri seta 7:5, 3:6, 7:6.