Monfis ponovo koban po Krajinovića u polufinalu

ATP 15. feb 202021:24 > 21:24
Darrian Traynor, Getty Images Sport

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u finale turnira u Roterdamu. Bolji od njega u polufinalu bio je Francuz Gael Monfis 6:4, 7:6 (5).

Krajinović je nije uspeo da se revanšira Monfisu za poraz u Monpeljeu prošle nedelje u istoj fazi takmičenja.

Francuzu je za pobedu bilo potrebno sat i po.

Dugo su trajali gemovi na početku meča. Krajinović je bio bolji u razmenama, ali nije uspevao da zapreti rivalu. Do same završnice seta, ni Monfis nije imao prilike da napravi brejk. Ipak, u 10. gemu odlučnije je zaograo deveti teniser sveta, pa je iskoristio treću brejk loptu za dobijen set.

Monfis je vrlo rano napravio brejk u drugom setu, pa je poveo sa 3:1. Ipak, odmah je izgubljeno vratio Krajinović. U nastavku i jedan i drugi čuvali servis gemove. Imao je potom Francuz u desetom gemu četiri meč lopte, ali je Srbin odigravao hrabro kad god je bio pod pritiskom, pa je izjednačio na 5:5.

Na kraju je odlučivao tajbrejk. Imao je Krajinović 5:4, potom i svoja dva servisa. Ipak, uspeo je Monfis da napravi dva mini brejka i potom iskoristi petu meč loptu.

Rival u finalu biće mu Kanađanin Felik Ože Alijasim, koji je pobedio Pabla Karenja Busti sa 7:6 (2), 6:4.