Tenis

18.02.2020 | 19.29 > 00:16

Čilić jedva dobio kvalifikanta, Bedene izbacio Hačanova

Marin Čilić

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Marseju nakon što je u utorak uz mnogo muke pobedio beloruskog kvalifikanta Ilju Ivašku sa 3:6, 7:6 (5), 6:4 u meču koji je trajao 2 sata i 25 minuta.

Marin Cilic

Hannah Peters / Staff

Marin Čilić

Čilić u prvom setu nijednom nije ugrozio protivnikov servis, dok je Ivaška jedinu priliku koja mu se ukazala, u šestom gemu, uspeo da iskoristi, što mu je bilo dovoljno da osvoji set.

Hrvatski teniser prvi je servirao u drugom setu i doživeo je još jedan šok. Ivaška je napravio brejk, ali već u sledećem gemu Čilić mu je uzvratio, pa je set odlučen u tajbrejku, koji je otišao na Čilićevu stranu.

Nakon toga Čilić je dominirao i sa dva oduzeta servisa došao do pobede i plasmana u sledeće kolo, gde ga čeka Kanađanin Denis Šapovalov, trenutno 15. igrač sveta.

Hrvat i Kanađanin su se do sada dva puta sastajali i rezultat je izjednačen. Čilić je slavio 2018. u Bazelu, a Šapovalov prošle godine u Indijan Velsu.

Plasman u osminu finala obezbedio je i Aljež Bedene, koji je eliminisao 17. igrača sveta Karena Hačanova rezuktatom 4:6, 6:4, 7:5 za dva časa i 23 minuta.

U sva tri seta viđen je po jedan brejk, a Slovenac je drugi put u meču oduzeo servis protivniku u poslednjem gemu.

Bedene, trenutno 47. na STP listi, u 2. kolu će se sastati sa Žilom Simonom, koji je pobedio Harolda Majoa sa 6:4, 7:6 (3).

Prvi nosilac u Marseju je Danil Medvedev, koji u osmini finala igra sa Janikom Sinerom, a drugi Stefanos Cicipas, kome će rival biti Mikael Imer.

Mesto u drugoj rundi obezbedili su još Hubert Hurkač i Vasek Pospišil.