Al Bello/Getty Images

Tenis

23.02.2020 | 04.08

Petrović predao i ostao bez glavnog žreba Akapulka

Srpski teniser Danilo Petrović nije uspeo da se plasira u finale kvalifikacija ATP turnira serije 500 u Akapulku, pošto je predao meč Amerikancu Tomiju Polu pri rezultatu 7:6, 1:0.

Danilo Petrović

Printscreen Twitter

Petrović je imao veliku šansu da osvoji prvi set. Prvi je došao do brejka i to u prvom gemu. Međutim, Pol je momentalno uzvratio. Zatim je Amerikanac napravio brejk za 5:3, ali ovog puta je Srbin imao spreman odgovor. Odlučivao je taj brejk, a u njemu Petrović je došao do vođstva 7:6 i set lopte na svoj servis. Ali onda je izgubio tri vezana poena i samim tim i set.

Ipak, bilo je vidno da 155. igrač sveta ima nekih problema, pa je prvi servis gem u drugom setu izgubio sa nulom. U narednom gemu Pol je došao do tri vezane gem lopte i tada se Srbin odlučio da preda meč. Na ovaj način 70. igrač na ATP listi došao je do finala kvalifikacija a protivnik će mu biti pobednik duela Gomes - Galas-Riveros.