Al Bello/Getty Images

Tenis

25.02.2020 | 19.30 > 20:59

Cicipas siguran u Dubaiju, Fonjini eliminisan

Grk Stefanos Cicipas u dva seta eliminisao je Španca Pabla Karenja Bustu na startu turnira iz serije 500 u Dubaiju, plasman u 2. kolo obezbedio je i Filip Krajinović, dok je takmičenje završeno za Marina Čilića.

Stefanos Tsitsipas

Daniel Pockett, Getty Images Sport

Cicipas, koji je postavljen za drugog nosioca, u dva seta pobedio je Bustu rezultatom 7:6 (1), 6:1 za sat i 35 minuta. Grk je odlično počeo meč, uz brejk je poveo 3:0, ali je Španac uspeo da izjednači na 3:3 i završnicu seta učini zanimljivijom.

Odluka je pala u tajbrejku, u kome je Cicipas poveo sa 5:0 i lako završio set. U drugom setu dileme nije bilo - šesti igrač sveta je oduzeo servis rivalu u prvom, petom i sedmom gemu i drugi put u karijeri isto toliko mečeva savladao Španca.

Cicipas će se u osmini finala sastati sa Kazahstancem Aleksanderom Bublikom, koji je bio bolji od Poljaka Huberta Hurkača 6:2, 7:5.

Srpski igrač Filip Krajinović posle preokreta savladao je Portugalca Žoaa Sousu, dok je Benoa Per eliminisao Marina Čilića, koji nije iskoristio četiri meč lopte.

Britanac Danijel Evans iznenadio je 11. igrača sveta Fabija Fonjinija iz Italije 3:6, 6:4, 7:5, a njegov sledeći protivnik će biti Pjer Igo Erber. Francuz je savladao Japanca Jošihita Nošioku 7:5, 6:2.

Kvalifikant iz Austrije Denis Novak je pobedio Indijca Prajneša Gunesvarana 6:4, 6:3 i zakazao duel sa Rusom Karenom Hačanovom, a u osmini finala je i kvalifikant iz Japana Jasutaka Učijama, koji je bio bolji od Jen Hsun Lua iz Tajpeha 3:6, 6:1, 6:2.

Nikoloz Basilašvili iz Gruzije u tri seta je savladao Rikardasa Beraknisa iz Litvanije 5:7, 7:6 (2), 6:3. On će se u osmini finala sastati sa Janom Lenardom Štrufom, koji je bio bolji od 12. tenisera sveta Roberta Bautiste Aguta 7:6 (2), 7:5.

Mečeve iz Dubaija, kao i iz Akapulka, pratite na kanalima Sport Kluba.