Getty Images Sport, Shuan Botterill

Tenis

26.02.2020 | 00.22 > 00:28

Kratak bljesak Džumhura, Dimitrov ipak prejak

Bugarski teniser Grigor Dimitrov plasirao se u osminu finala ATP turnira serije 500 u Akapulku, pošto je bio bolji od Damira Džumhura dva puta po 6:3.

Grigor Dimitrov

Getty Images/Michael Dodge

Uspešno je 109. igrač sveta prošao kvalifikacije, ali Bugarin koji je na 22. mestu ATP liste ipak je bio krupan zalogaj. U prvom setu Džumhur nije došao ni do brejk lopte, dok je Dimitrov svoju prvu, i jedinu u tom setu iskoristio već u četvrtom gemu.

U drugom setu jači otpor tenisera iz Bosne i Hercegovine. Opet je Dimitrov napravio prvi brejk za 3:2, ali je Džumhur uzvratio i izjednačio na 3:3. Ipak, već u narednom gemu ponovo je izgubio servis i tada je bilo jasno da mu je ovaj set, a i ceo meč definitivno skliznuo iz ruku. Dimitrov je vezao još dva gema za siguran prolaz među 16 najboljih.

Dimitrov će se u borbi za plasman u četvrtfinale sastati sa Francuzem Manarinom, koji je bio bolji od Kameruna Norija u tri seta.