Tenis

27.02.2020 | 07.41 > 07:43

Kecmanović se borio, ali Rafa je prejak

Rafael Nadal

Srpski teniser Miomir Kecmanović završio je učešće na turniru u Akapulku porazom od Rafaela Nadala u osmini finala.

Getty Images/Hector Vivas

Nadal (2) opravdao je ulogu favorita protiv Kecmanovića (50) i za 96 minuta slavio je sa 6:2, 7:5.

Španac je igrao furiozno od starta meča, a Srbin na takav Rafin ritam nije imao odgovor, pa je vrlo brzo Nadal poveo sa 5:0 i rutinski rešio prvi set.

Sve što je Kecmanović uspeo da uradi bio je jedan brejk u sedmom gemu.

U drugom setu je Miomir pružio znatno veći jednom od najboljih tenisera svih vremena.

Posle ujednačene igre, Nadal je osvojio brejk u osmom gemu i servirao je za pobedu, ali je Kecmanović uzvratio na identičan način i ostao u setu.

Ispostavilo se, ipak, samo za kratko. Rafa je bez problema uzeo naredni servis gem, a potom iskoristio prvu brejk i meč loptu i trijumfovao.

Njegov rival u četvrtfinalu biće Korejac Sonvo Kvon, koji je savladao Dušana Lajovića.