Julian Finney Getty Images Sport

Tenis

29.02.2020 | 06.54

Nadal sa Fricom u finalu Akapulka

Amerikanac Tejlor Fric i Španac Rafael Nadal igraće u finalu ATP tunira u Akapulku.

Rafael Nadal

Getty Images/Hector Vivas

Fric je nakon velike borbe i preokreta bio bolji od zemljaka Džona Iznera sa 2:1.

Prvi set dobio je Izner sa 6:2, Fricu je drugi set pripao rezultatom 7:5, u odlučujućem trećem setu bilo je 6:3.

Zanimljivo da je Fric u drugom setu gubio sa 2:5 i 0:40, kada je uspeo da napravi čudesan povratak i plasirao se u peto ATP finale.

Nada je u dva seta savladao Dimitrova. Prvi je dobio sa 6:3, da bi u drugom Bugarin zahvaljujući startnom brejku poveo sa 2:0.

Ipak, Nadal je ubrzo vratio potpunu kontrolu nad mečom, i nanizavši šest osvojenih gemova stigao do trijumfa.