Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Tenis

22.09.2020 | 21.44

Hamburg bez prvog nosioca, Medvedeva izbacio Imber

Prvi nosilac ATP turnira u Hamburgu Danil Medvedev je poražen u dva seta u prvom kolu od Iga Imbera. U drugom kolu su Hačanov, Ože Alijasim, Kepfer, Fonjini, Bautista-Agut. Neprijatno su iznenadili Kei Nišikori i Gael Monfis koji su ispali u dva seta.

Daniil Medvedev

Getty Images/Matthew Stockman

Danil Medvedev je prvi napravio brejk u duelu sa Imberom, ali nije uspeo da ga overi. Odmah se desio ribrejk i Igo je izjednačio na 4:4, dobio gem na svoj servis, a zatim još jednim brejkom dobio prvi set 6:4.

U drugom setu je prvo brejk šanse propuštao Imber, zatim i Medvedev, da bi novu Francuz dobio u osmom gemu i odmah ju je iskoristio. Poveo je 5:3 i zatim je dobio još jedan gem za 6:3.

Njegov rival će biti Jirži Veseli koji je u dva seta dobio Žila Simona. Po setovima je bilo 7:5 i 6:2.

Fabio Fonjini je izbacio Filipa Kolšrajbera u tri seta. Iskusni Nemac koji igra sa specijalnom pozivnicom je dobio prvi set 6:4, da bi se zatim njegova igra raspala. Fabio je drugi set dobio za 33 minuta 6:1, a u trećem je slavio 7:5.

Bautista Agut je dobio Basilašvilija 2:0 i igraće sa Dominikom Kepferom koji nastavlja sa dobrim igrama jer je dobio Nišioku 2:1.

Kevin Anderson je ispao od Tomija Pola 2:1 (6:4, 0:6 i 6:4). Polu sada sledi duel sa Andrejem Rubljovim koji je bio bolji od Tenisa Sandgrena u dva seta.

You Tube Sport Klub

Bublik ide na Ože-Alijasima jer je u dva seta savladao Ramosa, dok je Kanađanin bio bolji od Sonega takođe 2:0.

Kei Nišikori je poražen od Kristijana Garina, a pri tom je uzeo samo tri gema (6:0 i 6:3). I treći nosilac Monfis je završio sa Hamburgom jer je izgubio od Hanfmana 6:4 i 6:3.

Karen Hačanov je dobio Jana Lenarda Štrufa 2:1, a Kuevas Frica 2:0