Odlični Lajović lako do 2. kola u Hamburgu

ATP 22. sep 202022:43 > 23:08
Angelo Carconi - Pool/Getty Images

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala turnira u Hamburgu pošto je na startu bio bolji od Francuza Adriana Manarina rezultatom 6:4, 6:1.

Meč je trajao sat i 36 minuta, a 24. igrač sveta u drugoj rundi će se sastati sa osmim nosiocem Karenom Hačanovim. Rus je bio bolji od Jan-Lenarda Štrufa 7:6 (5), 4:6, 7:5 za dva časa i 36 minuta.

Tridesetogodišnji Srbin je dobio sva tri dosadašnja duela sa šest godina mlađim rivalom. Poslednji put igrali su na ATP kupu ove godine i bilo je 7:5, 7:6 (1) za Lajovića.

Duci je već u prvom gemu oduzeo servis Francuzu, u trećem nije iskoristio još dve brejk lopte, a kazna je sueldila već u sledećem gemu kada je Manarino izjednačio na 2:2.

Srbin je ipak uspeo da ostane fokusiran i uzbro je po drugi put oduzeop servis protivniku za 4:3, a potom i realizovao šestu set loptu.

Lajović je dominirao u drugom setu, Manarinu je prepustio samo dva poena na svoj servis i uz tri brejka lako je obezbedio plasman u drugo kolo.

Turnir iz Hamburga pratite na kanalima Sport Kluba.