ATP Sardinija: Veseli pobedio, kraj za Kuevasa

ATP 12. okt 202018:56 > 19:08
Clive Brunskill / Staff

Odigrana su četiri meča prvog kola ATP turnira u Sardiniji. Pobede su zabeležili Jirži Veseli, Lorenco Museti, Tomi Pol i Andrea Pelegrino.

Češki teniser Jirži Veseli nije imao previše problema protiv Poljaka Majčržaka. Slavio je u dva seta 6:1, 7:5 i zakazao okršaj sa pobednikom meča Sonego – Cepijeri.

Najveće iznenađenje priredio je domaći teniser Lorenco Museti. Na megdan 143 teniseru sveta izašao je 80 mesta bolje plasirani Pablo Kuevas, ali je Museti slavio u dva seta 7:6, 7:5. Njemu će naredni rival biti sunarodnik Andrea Pelegrino kome je u trećem setu pri rezultatu 3:0 predao još jedan Italijan Travalja.

Jedini odigran meč u tri seta odigrani su Tomi Pol i Slovak Martin. Amerikanac je slavio posle preokreta 5:7, 6:3, 7:5 i naredni protivnik biće pobednik duela Mager – Čekinato.