Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Tenis

16.10.2020 | 11.58 > 12:05

Đere u polufinalu Sardinije

Laslo Đere je prvi polufinalista turnira u italijanskoj Sardiniji. Reprezentativac Srbije je savladao Čeha Jiržija Veselog 6:4, 6:4. Za mesto u odlučujućem meču igraće sa Italijanom Musetijem, koji je bio bolji od Nemca Hanfmana 6:2, 6:4.

Laslo Djere

REUTERS/Kim Hong-Ji

Prvi set je bio miran bez mnogo prilika za oduzimanje servisa. Prvu i jedinu je imao Laslo Đere. Na 30:40 u petom gemu je realizovao i stekao ispostavilo se odlulujuću prednost. Do kraja seta je sigurnim servisom stigao do 6:4.

Nastavak je bio identičan. Ponovo je presudio peti gem. Uspeo je momak iz Sente prvo da izbori izjednačenje, onda dođe do prednosti i iskoristi drugu brejk loptu u meču.

Servis mu je funkcionisao skoro savršeno. Nije davao nikakve šanse visokom Čehu. Najveći domet Veselog bio je da u jednom gemu dođe do izjednačenja. Laslo je u desetom gemu stigao do tri vezane meč lopte. Drugu je pretvorio za prolaz među četvoricu najboljih u Italiji.