Ćorić spasao tri set lopte i pobedio, Andrej na Denisa

ATP 16. okt 202017:04 > 19:15
Getty Images/Al Bello

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u polufinale turnira iz Serije 500 u Sankt Peterburgu, pošto je pobedio Rejlija Opelku iz SAD sa 7:6 (7-3), 6:3 za sat i 22 minuta igre.

Amerikanac visok 213 centimetara u prošlom kolu pobedio je Danila Medvedeva, odlično je krenuo i ovaj meč i posle ranog brejka došao je u situaciju da servira za 1-0 u setovima. Imao je Opelka i tri set lopte, ali Ćorić sve bolje riternirao, došao do prve brejk lopte i odmah je iskoristio.

To je bila tačka preokreta, Borna je sve više uvlačio rivala u razmene i u taj brejku je bio dominantan, da bi u ranoj fazi drugog seta napravio brejk koji je rutinski sačuvao do kraja – u preostala tri gema na svoj servis zbirno je izgubio dva poena.

Ćorić, koji je prošle godine bio vicešampion, za plasman u novo finale boriće se sa Milošem Raonićem, koji je pobedio Karena Hačanova sa 6:1, 7:6 (7-1). Posle nadmoćnosti Kanađanina u prvom setu, drugi je bio tvrđi, Rus je spasao jedinu brejk loptu u setu, ali je Miloš u taj brejku ponovo bio znatno bolji.

U jedinom dosadašnjem okršaju Raonić je dobio Ćorića, 2017. godine u Delrej Biču bilo je 6:3, 7:6.

A prvi polufinalni par već je poznat – Andrej Rubljov na Denisa Šapovalova. Rubljov, koji blista ove godine, deklasirao je Kamerona Norija iz Velika Britanije sa 6:2, 6:1, dok je Kanađanin u derbiju četvrtfinala bio bolji od Stana Vavrinke sa 6:4, 7:5.

Šapovalov je volšebno „ukrao“ prvi set – spasao je četiri brejk lopte, onda napravio brejk, pa do kraja seta spasao još jednu brejk loptu.

Posle rane razmene brejkova u drugom setu, Vavrinka je spasao dve šanse u sedmom gemu, ali je u 11. popustio i Šapovalov je poveo 6:5. Nije bilo lako, Stan je imao 15-40 u narednom gemu, ali Šapovalov osvaja četiri poena u nizu i realizuje prvu meč loptu za trijumf.

Do sada su se Šapovalov i Rubljov sastali tri puta, skor je 2-1 za Kanađanina, uključujući i poslednji meč u Vinston-Sejlemu prošle godine koji je dobio u dva seta.