Al Bello/Getty Images

Tenis

17.10.2020 | 17.39 > 17:42

Sankt Peterburg: Rubljov i Ćorić u nedelju za trofej

U subotu su na programu bili mečevi polufinala ATP turnira serije 500 u ruskom Sankt Peterburgu, a plasman u finale obezbedili su domaći teniser Andrej Rubljov i Hrvat Borna Ćorić, a obojica tenisera su slavili posle preokreta.

Borna Ćorić

Getty Images/Matthew Stockman

Rubljov je rezultatom 2:1 (4:6, 6:3, 6:4) savladao Kanađanina Denisa Šapovalova i stigao do svog osmog ATP finala u karijeri.

Rubljov nastavlja sa fantastično konstantnom formom – igraće svoje peto finale u poslednjih 12 meseci i pokušaće da stigne do pete ATP titule.

Rus je preciznije servirao, manje grešio, dozvolio protivniku samo jedan pbrejk i posle preokreta zasluženo slavio.

Protivnik u finalu biće mu Borna Ćorić, koji je takođe sa 2:1 slavio za prolaz u finale, drugo u Sankt Peterburgu u dve godine. Ćorić je od Kanađanina Miloša Raonića bio bolji rezultatom 1:6, 6:1, 6:4 posle skoro dva časa igre.

Ćorić, 27. igrač planete, došao je do trijumfa posle velike borbe u kojoj je Raonić odlično servirao, a ključan je bio peti gem trećeg seta, u kojem je Borna oduzeo servis rođenom Podgoričaninu.

Turnir u drugom najvećem gradu Rusije pripada seriji 500 od 2020. godine, a u deset prethodnih godina je bio serije 250.

Nakradni fond je nešto manji od milion i 250 hiljada dolara, a aktuelni prvak je Danil Medvedev, koji je 2019. godine osvojio titulu upravo protiv Borne Ćorića.