Al Bello/Getty Images

Tenis

17.10.2020 | 18.16 > 18:22

Keln: Zverev sa Feliksom za 12. titulu u karijeri

U nedelju su odigrana polufinala ATP turnira u nemačkom Kelnu, a plasman u borbu za titulu obezbedili su domaći teniser Aleksandar Zverev i Feliks Ože-Alijasim.

Aleksandar Zverev

Christof Koepsel/Getty Images

Zverev je slavio rezultatom 2:0 protiv Alehandra Davidoviča Fokine (7:5, 7:6 (3)) posle 109 minuta tenisa.

Nemac, prvi nosilac turnira, do osvajanja prvog seta stigao je posle brejka i velike borbe u 12. gemu, u kojem je iskoristio treću set-loptu. U drugom setu viđena je razmena brejkova, ali je Zverev u odlučujućem gemu bio siguran i plasirao se u finale u kojem će imati priliku da osvoji 12. ATP titulu u karijeri.

Njegov protivnik će biti kanadski teniser Feliks Ože-Alijasim, koji je sa 2:0 u setovima (6:3, 1:6, 6:3) savladao još jednog Španca – Roberta Bautistu Aguta.

Uskoro opširnije...

Ovaj turnir ATP serije 250 igra se u zatvorenom na tvrdoj podlozi, a organizovan je zbog niza otkazanih takmičenja usled pandemije kovida 19. Ovo je premijerno izdanje turnira.

Mladi Kanađanin je u trećem setu stigao do brejka u drugom gemu, a kada ga je potvrdio za vođstvo od 3:0, postalo je jasno da će imati priliku da se sa Zverevom bori za prvu ATP titulu u karijeri – za sada je igrao pet finala i svih pet puta je izgubio. Pobeđivali su ga Đere, Per, Beretini, Monfis i Cicipas.