Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Tenis

18.10.2020 | 15.36 > 15:40

Zverevu 12. titula, Feliks bez seta i u šestom finalu

Nemački teniser Aleksander Zverev osvojio je titulu na turniru iz Serije 250 u Kelnu, pošto je savladalo Feliksa Ože-Alijasima sa 6:3, 6:3.

Alexander Zverev

Getty Images/Christof Koepsel

Meč je trajao 81 minut i Zverev je bio bolji skoro sve vreme, naročito u prvom setu. U drugom je na 4:2 Kanađanin imao šansu za ribrejk, tačnije dve brejk lopte, ali je Saša preokrenuo i potom lako stigao do pobede.

Generalno je Zverev terao Ože-Alijasima da napada iz teških pozicija, a Kanađanin je mnogo više promašivao nego u meču sa Bautistom Agutom.

To je za Zvereva prva titula ove sezone i ukupno 12. u karijeri, dok Ože-Alijasim još nema titulu i ovo mu je bio šesti poraz u finalima u kojima još nije uzeo nijedan set.