Tenis

19.10.2020 | 18.29

Duci ispustio dve set lopte i ispao u Antverpenu

Dušan Lajović

Dušan Lajović poražen je u dva seta u prvom kolu turnira u Antverpenu. Od njega je u prvom kolu bio bolji Frensis Tijafo 6:3, 7:6.

Shaun Botterill/Getty Images

Tijafo je prvi set dobio za svega 29 minuta i to napravivši dva brejka. Prvi je napravio u petom gemu posle čega je vodio 3:2, a još jednim je završio set i tako je slavio 6:3.

Duci je držao blje svoj servis u drugom setu, a čak je prvi i napravio brejk kada je dobio sedmi gem. Imao je tri vezane brejk šanse i treću je iskoristio. Lajović je u desetom gemu servirao za izjednačenje u setovima, imao je tri brejk prilike koje je spasio pa je sam propustio set loptu. Ubrzo je Tijafo vezao tri poena i oduzeo servis šestom nosiocu na turniru.

U taj-brejku je Lajović opet imao set loptu. Vodio je 5:2 i 6:5, ali je Frensis još jednom spasio set loptu i uspeo da sa tri vezana poena dobije set. U narednoj rundi Amerikanac igra sa boljim iz duela Karuzo Evans.

U preostala dva meča odigrana u ponedeljak Felisijano Lopes je bio bolji od Tomija Pola 6:3, 6:2, dok je Igo Erber savladao Kimera Kopejansa 6:4, 6:3.