Keln 2: Saša na Janika, Feliks na Dijega

ATP 24. okt 20200:56 > 0:59
Reuters/Christian Hartmann

U petak su odigrana četvrtfinala na turniru Keln 2, a plasman u polufinale obezvedili su Nemac Aleksandar Zverev, Italijan Janik Siner, Kanađanin Feliks Ože-Alijasim i Argentinac Dijego Švarcman.

Feliks Ože Alijasim je pobedio Jošihita Nišioku 6:3, 6:4 – prvi set je obilovao brejkovima, dok je u drugom setu mladom Kanađaninu bio potreban samo jedan brejk. Protivnik će mu biti Dijego Švarcman, koji nastavlja da igra u odličnom ritmu posle US opena, a sa 2:1 pobedio je Alehandra Davidovič Fokinu rezultatom 6:2, 6:7 (3), 6:1,

Aleksandar Zverev je sa 2:1 bio bolji od Adrijana Manarina 6:4, 6:7 (5), 6:4 posle velike borbe koja je trajala 160 minuta. Zverev je imao i problema sa povredom, ali je posle meča rekao da mora da polomi nogu da bi predao duel.

Protivnik Nemcu će u polufinalu biti mladi Italijan Janik Siner, koji je sa takođe 2:1 bio bolji od svog rivala Žila Simona. 6:3, 0:6, 6:4 za Sinera.

Polufinala su na programu u subotu.

ATP turnir Keln 2 organizovan je prvi put u 2020. godini zbog toga što su mnogi drugi turniri otkazani usled pandemije kovida 19.