Tenis

26.10.2020 | 21.28 > 21:39

ATP Beč: Anderson okrenuo Novaka, Monfis predao

Gaël Monfils

Završen je prvi dan ATP turnira serije 500 u Beču, a pored Borne Ćorića prolaz u drugo kolo obezbedili su još Anderson, Rubljov, Rodionov i Karenjo-Busta.

Kevin Anderson

Matthias Hangst/Getty Images

Najzanimljiviji megdan podelili su Kevin Anderson i Denis Novak. Meč je trajao dva sata i 45 minuta i tri seta. Prvi je dobio domaći teniser Novak i to posle taj brejka u kojem je bio ubedljiv 7:2. U drugom setu Južnoafrikanac mnogo bolji i pravi dva brejka, uz jedna pretrpljen za 6:4. Odluka je pala u trećem setu u kom nije bilo brejkova, kao ni u prvom, tako da je moralo da se odlučuje u taj brejku. Novak je došao do tri vezane meč lopte povevši 6:3, ali je Anderson onda dobio narednih pet poena i uspeo da obezbedi trijumf.

Njegov naredni rival biće Pablo Karenjo-Busta, kome je predao sedmi nosilac Gael Monfis. U trenutku predaje Španac je vodio 1:0 u setovima i 2:0 u drugom. U ostala dva meča pobede su zabeležili domaći takmičar Jurij Radionov i to napravivši veliko iznenađenje. Savladao je u dva seta 12. igrača sveta Denisa Šapovalova 6:4, 7:5 što je ogroman podvig za 153. na ATP listi. Trijumf je zabeležio i Andrej Rubljov, očekivano u dva seta 6:3, 6:2 protiv Slovaka Gomboša.

Mečeve iz Beča možete pratiti u direktnim prenosima na kanalima Sport Kluba.