Zimonjić i Troicki doneli Srbiji polufinale Dejvis kupa

Davis Cup 8. apr 201715:52 > 19:30
Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

Drugog dana Dejvis kup duela Srbije i Španije u dvorani "Aleksandar Nikolić" na teren su izašli dublovi, a Nenad Zimonjić i Viktor Troicki su savladali Marka Lopeza i Pabla Karenja Bustu, što je srpskom timu donelo treći poen i polufinale protiv Francuske.

Viktor i Ziki su pobedili sa 4:6, 7:6 (7-4), 6:0, 4:6, 6:2, posle tri sata i 18 minuta igre, pa su zakazali duel protiv „Trikolora“ u Francuskoj.

Srbija je u petak povela sa 2:0, pošto su svoje mečeve dobili Novak Đoković i Viktor Troicki, pa je srpskom Dejvis kup timu dovoljan još bod za plasman u polufinale.

Prvo je Novak Đoković sa 6:3, 6:4, 6:2 savladao Alberta Ramos-Vinjolasa, da bi potom Troicki dobio Karenja Bustu – 6:3, 6:4, 6:3.

Srpski teniser Janko Tipsarević ovoga puta nije bio u sastavu reprezentacije, ali je drugove bodrio sa tribina, koje su bile daleko od punog kapaciteta, pa su čak španski navijači bili glasniji.

Troicki i selektor/igrač Zimonjić su otvorili meč osvajanjem gema na svoj servis, dok su Španci odmah uzvratili. Srpski dubl je sledeći gem izgubio na servis Nenada Zimonjića, dok su Busta i Lopez osigurali brejk za vođstvo od 3:1.

Busta i Lopez su nastavili sa sigurnom igrom do kraja seta, iako su Srbi imali i brejk loptu u 10 gemu, Španci su se ipak izvukli, pa su posle 39 minuta poveli sa 6:4 i 1:0 u setovima.

Na startu drugog seta malo je falilo da gosti u Beogradu dođu do brejka viška, ali je Troicki smečom uklonio opasnost. Španci su lagano došli svojih gemova i posle nekoliko minuta izjednačili na 2:2.

Zimonjić je često grešio, dok je rezultat „držao“ Troicki, ali se situacija polako popravljala, pa se ušlo u taj-brejk. U taj-brejku Srbi su prvi izgubili servis za 2:3, ali su od tada protivniku dozvolili samo jedan poen, pa su došli do 7:4 i egal u setovima.

U trećem setu srpski dubl je u potpunosti razneo španski dvojac, koji nije mogao da dođe ni do osvojenog gema (6:0). Troicki i Zimonjić su čak tri puta oduzeli servis protivnicima, a jedino je veća borba viđena u petom gemu, koji je posle maratona pripao Srbima.

Srpski dubl je u tim momentima izgledao nezaustavljivo, ali je sledeći set ipak izgubio. Španci su naredni deo igre dobili sa 6:4, a odlučio je jedini brejk u desetom gemu. Busta i Lopez nisu Zimonjiću i Troickom dozvolili nijedan poen, a odluka je pala posle jednog nekontrolisanog udarca Viktora koji je otišao u aut na prvu set loptu Španaca.

Peti odlučujući set je odmah počeo brejkom za srpski tim, koji je potvrdio oduzeti servis protivnicima. Španci su uspeli da se stabilizuju, ali samo do petog gema, kada Srbi prave novi brejk (4:1). Troicki i Zimonjić su do kraja seta igrali bez oscilacija, pa su lako došli do 6:2, na prvu meč loptu.