Magični Duci srušio Luku Puija

Davis Cup 15. sep 201715:40 > 16:01
Getty Image/ Srdjan Stevanovic

Srpski teniser Dušan Lajović pobedio je u prvom meču polufinala Dejvis kupa, okršaja između Francuske i Srbije u Lilu, Luku Puija 3:1, po setovima 6:1, 3:6, 7:6, 7:6.

Meč je imao krajnje neverovatan tok. Prvi set je u potpunosti pripao Dušanu Lajoviću, koji je napravio čak tri brejka i na kraju taj deo dobio neverovatnih 6:1! Gotovo istovetna situacija, samo su se uloge obrnule u drugom setu. Pui je poveo 4:0 i delovalo je da će oduvati Ducija. Međutim, srpski teniser je vezao tri gema i makar uzbunio 22. igrača sveta, koji je dobio naredna dva i rešio drugi set u svoju korist 6:3.

Sve ono što bi se moglo reći za sam meč moglo bi lako da stane u treći set. Od neverovatnih preokreta, sjajnih poena. Lajović je, kao u prvom setu, napravio dupli brejk i poveo 4:1. A onda je Pui vezao seriju od četiri osvojena gema i poveo 5:4. Međutim, Lajović je izdržao pritisak servirajući za ostanak u trećem setu, a onda je napravio brejk bez izgubljenog poena i poveo 6:5. Međutim, ni to nije bilo dovoljno da privede set kraju i Pui je novim brejkom izborio taj brejk. Lajović je ponovo prvi stekao prednost, poveo je 5:2, a onda je kod 5:4 imao dva servisa da završi posao. Ali to jednostavno nije moglo tako da bude. Prvo je Pui izjednačio na 5:5, a onda je preokrenuo na 7:6 i imao set loptu. Kada je delovalo da je takav razvoj događaja, toliko ispuštenih šansi uticalo na Lajovića i da je poraz na vidiku. A onda je Duci vezao tri poena i dobio na kraju treći set, rezultatom 9:7 u taj brejku.

Na tom talasu Lajović je momentalno došao do 3:0 u četvrtom setu, uz brejk viška. Razvoj događaja je bio drugačiji nego u prethodna tri. Obojica su držali svoj servis, sve do devetog gema, kada je Duci servirao za meč. Čak je imao meč loptu, ali naredna tri poena dobio je Pui i vratio se u igru. Ubrzo je izjednačio na 5:5. Ipak, Lajović se oporavio, uzeo svoj servis, a onda u narednom gemu krenuo furiozno i došao do 0:40. Pui je, međutim, spasao sve tri meč lopte i na kraju dobio taj set za taj brejk. Na talasu sjajnog povratka domaći teniser je odlično počeo taj brejk i poveo 2:0. Ali onda je odservirao duplu serbvis grešku i dopustio Lajoviću da se vrati. Srbin je napravio novi veliki preokret i poveo 4:2. Naravno ni to nije garantovalo mirnu završnicu, pa je Pui došao do 4:4. Lajović je ipak došao do novih meč lopti. Petu nije iskoristio, ali šestu jeste i doneo Srbiji dragocen prvi poen.