Izvor: Dennis Grombkowski/Getty Images
Tenis 15.09.2017 | 18:57 > 18:59

DK: Đere bez senzacije, Conga izjednačio

Žo-Vilfred Conga opravdao je ulogu favorita i savladao Lasla Đerea, pa je rezultat polufinala Svetske grupe Dejvis kupa između Francuske i Srbije izjednačen – 1:1.

Žo-Vilfrid Conga

Izvor: Clive Brunskill, Getty Images Sport

Conga je protiv Đerea slavio u tri seta rezultatom 7:6, 6:3, 6:2, pa je sada jasno da će finalista biti odlučen tek u nedelju.

U prvom meču dana Dušan Lajović odigrao je briljantan meč i pobedio Luku Puja sa 3-1 u setovima, a u subotu je na programu meč dublova kada bi trebalo da igraju Pjer Ig Erber i Nikola Mau protiv Filipa Krajinovića i Nenada Zimonjića.

Preostala dva singla igraju se u nedelju, a u finale će ekipa koja prva ostvari tri pobede.

Duel između Đerea i Conge je praktično odlučen u prvom setu, a srpski teniser pružio je sjajan otpor najbolje rangiranom teniseru protiv kojeg je ikada igrao.

Đere je čak prvi došao do brejka, poveo je sa 4:2, ali je već u sledećem gemu ispustio prednost, a Conga je do prvcog seta došao u taj-brejku koji je dobio sa 7:2.

U nastavku je Francuz igrao znatno opuštenije, iako Đere nije popuštao. Već na startu drugog seta Conga napravio je brejk koji je i rešio taj period, dok je u trećem setu u sedmom gemu Conga napravio odlučujući brejk.