Izvor: Al Bello/Getty Images
Tenis 17.09.2017 | 14:12

Krah šampiona: Argentina ispala iz Svetske grupe

Aktuelni prvak Dejvis kupa teniska reprezentacija Argentine ispala je iz Svetske grupe tog takmičenja, pošto je Kazahstan poveo sa nedostižnih 3:1 u plej-ofu.

Argentina, Dejvis kup, Davis cup

Izvor: Clive Brunskill Getty Images

Argentina je postala prvi aktuelni šampion Dejvis kupa koji je ispao iz Svetske grupe, od 1999. godine i Švedske.

Treći odlučujući poen Kazahstanu doneo je Mihail Kukuškin pobedom protiv Dijega Švarcmana od 6:4, 6:4, 7:6.

Prvi poen Kazahstanu u petak je doneo Kukuškin, pobedom protiv Gvida Pelje (3:1), a Argentina je izjednačila pobedom Švarcmana protiv Dimitrija Popka (3:0).

U meču dublova juče su Timur Kabibulin i Aleksandar Nedovjesov pobedili Maksima Gonzalesa i Andresa Moltenija sa 3:1 u setovima.