Izvor: Al Bello/Getty Images
Tenis 17.09.2017 | 15:56 > 16:07

Dejvis kup: Conga bolji od Lajovića, Francuzi u finalu

Francuski teniser Žo Vilfrid Conga savladao je srpskog igrača Dušana Lajovića rezultatom 3:1 trećeg dana Dejvis kup okršaja Trikolora i Srbije, pa je tako svojoj ekipi doneo odlučujući poen i plasman u finale elitnog takmičenja.

Žo-Vilfrid Conga

Izvor: Clive Brunskill, Getty Images Sport

Conga je Lajovića pobedio posle četiri seta rezultatom 2:6, 6:2, 7:6 (7-5), 6:2, posle dva sata i 50 minuta borbe u Lilu.

Francuska je tako u ukupnom skoru stigla do 3:1, a poslednji zakazani meč između Lasla Đerea i Luke Puja neće značiti u rezultatskom smislu.

Srbija je u petak povela pobedom Lajovića nad Pujem, a onda je Conga lako izašao na kraj sa Đereom. U subotu je francuski dubl Erber-Mau bio bolji od Zimonjića i Krajinovića, tako da je srpski tim sve nade polagao u Lajovića.

Ipak, favorizovani Francuzi su prošli u finale Dejvis kupa gde će igrati protiv pobednika susreta Belgija - Australija.

Dušan Lajović je odlično počeo meč protiv Conge, odmah na početku prvog seta je napravio brejk, a zatim je vođstvo čuvao i uspešno osvojio prvi period igre. Francuz, koji je 18. na ATP listi, uzvratio je u drugom setu, dok je odlučujući bio treći set, koji je prelomljen u taj-brejku.

U četvrtom setu je Dušanu Lajoviću ponestalo snage za preokret, dok je Conga odmah oduzeo servis protivniku što mu je bilo dovoljno za pobedu, posle mučenja na početku meča.

Vredno je napomenuti da srpska Dejvis kup reprezentacija nije igrala u punom sastavu jer su zbog povreda otkazali Novak Đoković, Janko Tipsarević i Viktor Troicki.