Izvor: Getty Images/Friedemann Vogel
Tenis 17.09.2017 | 17:39 > 17:42

Dejvis Kup: Gofan u lavovskoj borbi doneo 2:2 Belgiji

Dejvis kup selekcija Belgije izjednačila je skor na 2:2 u polufinalu takmičenja pošto je u duelu koji je počeo u 14 časova posle 192 minuta tenisa David Gofan savladao Nika Kirijosa sa 3:1 u setovima (6:7, 6:4, 6:4, 6:4).

David Gofan

Izvor: Julian Finney Getty Images Sport

David Gofan

Belgijski teniser, trenutno 12. na ATP listi izgubio prvi set nakon taj-brejka u kojem je bilo 7:4 za Kirijosa.

Na samom startu drugog seta Gofan se povratio i napravio brejk, koji mu je bio dovoljan da održi prednost do kraja seta i povede sa 2:0. Set je završen rezultatom 6:4.

U trećem setu ponovo je Gofan došao do jednog brejka dovoljnog za 6:4, a u poslednjem, četvrtom setu u finišu je viđena velika drama jer su u tri od poslednja četiri gema serveri gubili gem.

Međutim, Gofan je bio hladnokrvniji i sa 6:4 i u trećem setu stigao do veoma vredne pobede, kojom je produžio nade svoje selekcije za plasman u finale takmičenja.

Poslednji meč, čiji će ishod odlučiti finaliastu igraće se takođe u nedelju, a Belgiju će predstavljati Stiv Darsis, dok će se za Australijance boriti Džon Milman.

Pobednik meča u finalu će se sastati sa reprezentacijom Francuske, koja je u svom finalu bila bolja od selekcije Srbije.