Bradley Kanaris/Getty Images

Tenis

21.03.2019 | 15.17

DK: Japan prvi rival Srbiji u Madridu

Teniska reprezentacija Srbije prvi meč na završnom turniru Dejvis Kupa odigraće u drugom kolu A grupe protiv selekcije Japana.

Filip krajinović, Nenad Zimonjić

TSS

Izabranici selektora Nenada Zimonjića snage sa Japanom odmeriće 20. novembra, a dan kasnije sastaće se sa Francuskom.

Francuska i Japan igraće prvi meč u grupi, 19. novembra.

Srbija je mesto na završnom turniru obezbedila pobedom nad Uzbekistanom, Japan je bio bolji od Kine, dok je Francuska kao prošlogodišnji finalista automatski stekla pravo nastupa na završnom turniru.

Aktuelni šampion, reprezentacija Hrvatske takmičenje u B grupi počeće 18. novembra duelom sa Rusijom.

Plasman u četvrtfinale izboriće pobednici svih šest grupa i još dve najbolje drugoplasirane selekcije.