Al Bello/Getty Images

Tenis

22.11.2019 | 00.15 > 00:17

Kanađani prvi do polufinala Dejvis kupa

Teniska reprezentacija Kanade plasirala se u polufinale završnog turnira Dejvis kupa u Madridu pošto je posle niza preokreta savladala Australiju 2-1.

Vasek Pospisil, Denis Shapovalov

Clive Brunskill/Getty Images

Odlučujući poen Kanađanima su doneli Denis Šapovalov i Vasek Pospišil trijumfom u dublovima. Njih dvojica su slavili sa 6:4, 6:4 protiv Džona Pirsa i Džordana Tompsona. Na taj način, Kanada je prvi put pobedila Australiju u elitnom takmičenju.

Prethodno je Pospišil savladao Džona Milmana 7:6 (9:7), 6:4, dok je Aleks de Minor izjednačio za Australiju pobedivši Šapovalova 3:6, 6:3, 7:5.

Kanađani će se u polufinalu sastati sa pobednikom meča između Srbije i Rusije, koji se sastaju u petak od 10.30.

Preostali mečevi četvrtfinala takođe su na programu u petak, a sastaće se Nemačka i Velika Britanija, Argentina i Španija.