Dublovi odlučili – Španija i Kanada u finalu DK

Davis Cup 24. nov 20190:47 > 0:49
Clive Brunskill Getty Images

U finalu Dejvis kupa sastaće se Španija i Kanada.

Španija je ponovo morala da se bori za preokret jer je u prvom singl meču Kajl Edmund savladao Felisijana Lopeza 6:3, 7:6.

Kao i u četvrtfinalu, čovek odluke za domaćine je bio prvi reket sveta Rafael Nadal koji je prvo slavio u singlu protiv Danijela Evansa 6:4, 6:0, da bi se nakon toga pridružio Lopezu u dublu.

Nadal i Lopez slavili su u odlučujućem meču proti Džejmija Marija i Nila Skupskog kroz dva tajbrejka 7:6, 7:6. Tajbrejk drugog seta dobili su Španci rezultatom 10:8. Britanci su propustili tri set lopte i spasili jednu meč loptu pre nego što je za njih Dejvis kup završen.

Kanada je u polufinalu bila bolja od Rusije.

Andrej Ruboljov je rezultatom 6:4, 6:4 nadigrao Vaseka Pospišila, da bi Denis Šapovalov u drugom singlu savladao Karena Hačanova i izjednačio pa je i ovde odlučivao dubl.

Posipišil i Šapovalov su udružili snage i nakon tri seta savladali Rubljova i Hačanova 6:3, 3:6, 7:6.

Finale se igra u nedelju, a počinje od 16 časova.