Mladenovićeva i Barti ubedljive, 1:1 nakon prvog dana

Nakon prvog dana u finalu Fed kupa nerešeno je između Francuske i Asutralije.

Ash Barty

Paul Kane, Getty Images Sport

U Pertu su u subotu odigrani prvi mečevi finala Fed kupa u kome se sastaju Australija i Francuska.

Kristina Mladenović donela je prednost Francuskoj, a Ešli Barti je u drugom meču slavila za 1:1 nakon prvog dana.

Finale je otvoreno duelom Ajle Tomljanović i Kristine Mladenović, a za samo sat i 13 minuta i uz dva izgubljena gema Mladenovićeva je slavila i dovela Francusku u vođstvo. Rezultat je bio 6:1, 6:1.

Još ubedljivija bila je u svojoj pobedi Ešli Barti koja je bez izgubljenog gema (6:0, 6:0) za 58 minuta savladala Karolin Garsiju i tako izjednačila na 1:1.

U noći između subote i nedelje na programu su još dva isngl meča - Barti će se sastati sa Mladenovićevom od četiri časa nakon ponoći, a sat i po kasnije na terenu će biti Tomljanovićeva u Garsija.

Od sedam časova igraće se dubl u kome će za Australiju igrati Barti i Samanta Stosur, a za Francusku Garsija i Mladenović.