Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Tenis

10.11.2019 | 10.51 > 10:54

Fed kup: Garsija i Kiki za treću titulu Francuske!

Reprezentacija Francuske osvojila je Fed kup. Pitanje šampiona rešeno je posle dubla između Kristine Mladenović i Karolin Garsije i Ešli Barti i Samante Stosur.

Kristina Mladenović

Matthew Stockman/Getty Images

Francuskinje su slavile u dva seta 6:4, 6:3, posle jednog časa i 17 minuta igre.

Za Francusku je to treća titula u Fed kupu, a Francuskinje su do sada slavile i 1997. i 2003. godine.

Iako su Garsija i Mladenovićeva izgubile brejk već na startu susreta, uspele su do kraja prvog seta da vrate brejk, a zatim i još jednom oduzmu servis protivnicama.

U drugom delu igre Francuskinje su bile sigurnije, povele 3:0, a onda i mirno privele duel kraju.