Federer preko Rubina do trećeg kola

ATP 18. jan 20177:43 > 7:44
Michael Dodge/Getty Images

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u treće kolo Australijan Opena pobedom nad Noom Rubinom iz Sjedinjenih Država u tri seta.

Federer je protiv Rubina slavio sa 7:5, 6:3, 7:6 (7:3), posle dva sata i tri minuta igre, a njegov naredni rival biće Čeh Tomaš Berdih.

Iako je do pobede došao u tri seta, Federer se namučio protiv Rubina. Mladi Amerikanac je konstantno pritiskao nekadašnjeg najboljeg tenisera sveta i tražio svoju šansu, a u trećem se činilo i da ju je iskoristio. Međutim, kao mnogo puta tokom karijere, Švajcarac se vratio i na kraju trijumfovao.

Federeru je po jedan brejk bio dovoljan da osvoji prva dva seta, da bi Rubin bio taj koji je prvi došao do prednosti u trećem setu. Amerikanac je vodio sa 5:2, servirao je za set pošto mu je Federer odbranio još jednu priliku za brejk, da bi potom osvajač 17 Gren slem titula uveo meč u neizvesnu završnicu, a u taj-brejku bio neuhvatljiv.