21.01.2017 | 06.16 > 06:30

Kolumbijska veza eliminisala Troickog i Lajovića

Srpski dubl u sastavu Viktor Troicki/Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u treće kolo Australijan opena, pošto su poraženi posle preokreta od Huana Sebastijana Kabrala i Roberta Faraha iz Kolumbije.

Cameron Spencer/Getty Images

Kabral i Farah su slavili posle sat i 35 minuta igre rezultatom 2:6, 7:5, 6:0, a u narednom kolu će igrati protiv četvrtih nosilaca Henrija Kontinena iz Finske i Australijanca Džona Pirsa.

Kao što je Viktor Troicki dobro počeo meč protiv Stena Vavrinke u singl konkurenciji, tako je sa Lajovićem startovao odlično i protiv Kolumbijaca. Prvi set su osvojili posle 27 minuta igre sa 6:2, ali su u nastavku meča u potpunosti "stali".

Kabral i Farah su u drugom setu nametnuli svoj ritam, uspeli su da tri puta "brejknu" Srbe, pa je set završen sa 7:5, što je bio poslednji otpor Troickog i Lajovića. U trećem setu kao da nisu bili ni prisutni na terenu, a jedino je zanimljivije bilo na njihovim servis gemovima, kada se vodila veća borba.