AO: Čilić lako, Conga preživeo i čeka Viktora ili Nika

ATP 17. jan 20186:25 > 7:30
Mark Kolbe, Getty Images Sport

Hrvatski teniser Marin Čilić u tri seta obezbedio je plasman u 3. kolo Australijan Opena.

Šesti nosilac je pobedio Portugalca Žoao Sousu sa 6:1, 7:5, 6:2 za sat i 47 minuta i u narednoj rundi će se sastati sa Amerikancem Rajanom Herisonom koji je bio siguran protiv Pabla Kuevasa iz Urugvaja 6:4, 7:6 (5), 6:4.

Čilić je od početka meča kontrolisao dešavanja i samo u drugom setu imao je nešto većih problema sa rivalom. Hrvat je u prvom i trećem setu napravio po dva brejka, dok je u pomenutom drugom bio dovoljan jedan i to u 11. gemu.

Hrvat je najbolji rezultat u Melburnu zabeležio 2010. plasmanom u polufinale.

Francuz Žo Vilfrid Conga je posle preokreta bio bolji od Kanađanina Denisa Šapovalova – 3:6, 6:3, 1:6, 7:6 (4), 7:5 za tri sata i 38 minuta.

Osamnaestogodišnji 50. igrač sveta je u petom setu vodio sa 3:0 i 5:3, ali se uplašio trijumfa što je Conga iskoristio i sa pet uzastopno osvojenih gemova upisao pobedu.

Njegov rival u 3. kolu će biti Viktor Troicki ili Nik Kirjos, koji se sastaju kasnije danas.

Dvadesetdevetogidišnji šesti igrač sveta je imao 20 as udaraca, 67 odsto poena osvojio je na prvi servis i iskoristio polovinu od deset brejk lopti. Sa druge strane Sousa nijednom nije došao u priliku da oduzme servis rivalu.

Plasman u 3. kolo obezbedili su Gruzijac Nikoloz Basilašvili pobedom protiv Belgijanca Rubena Bemelmansa sa 3:0, a identičnim rezultatom Italijan Andreas Sepi je savladao Japanca Jošitu Nišioku.

Mesto u sledećoj rundi bez izgubljenog seta overio je i Britanac Kajl Emdnud trijumfom nad Uzbekistancem Denisom Istominom, dok je Luksemburžanin Žil Miler posle četiri sata velike borbe savladao Tunišanina Maleka Žazirija sa 7:5, 6:4, 6:7 (5), 3:6, 6:2.

Njegov rival će biti Španac Pablo Karenjo Busta kome je Francuz Žil Simon predao meč kod rezultata 6:23, 3:0.

Sve rezultate Australijan Opena pogledajte OVDE.