Kraj za Viktora: Kirijos prejak za Troickog

ATP 17. jan 20189:10 > 11:17
You Tube

Nik Kirijos je u drugom kolu Australijan Opena bio bolji od Viktora Troickog i slavio u tri dobijena seta - 7:5, 6:4, 7:6.

Scott Barbour/Getty Images

Troicki je bio ravnopravan rival 17. nosiocu sve do završnice prvog seta u kome je uz dve duple servis greške olakšao Kirijosu da dođe do prvog seta. Nakon toga je Australijanac nastavio sa odličnom igrom i uz izuzetno jake servise uz po jedan brejk u preostala dva seta uspeo da dođe do pobede i plasmana u treće kolo. Viktor je u samoj završnici trećeg seta, nakon spašene meč lopte na svoj servis, uspeo da dođe do prvog brejka u meču i vrati se na 5:5 u trećem setu.

Treći set je na kraju rešen u taj brejku koji nam je doneo nekoliko zaista odličnih poena, ali i zanimljivu situaciju u kojoj Troicki nije uspeo da iskontroliše jednu loptu pa je ona pogodila sudiju u glavu. Kirijos je zadržao ozbiljnost i u tom trenutku i rutinski priveo posao kraju.

Kirijosu će rival za mesto u narednom kolu biti 15. nosilac Žo Vilfrid Conga.

Rezultat duela u kome Troicki i Kirijos igraju za plasman u treće kolo AO možete pratiti ovde.

Tok meča:

Troicki je igrao dobro do desetog gema. U devetom gemu je napravio najviše problema Kirijosu na njegov servis, ali je Australijanac rešio muke dobrim servisom. Troicki je praktično rivalu poklonio brejk odserviravši dve duple servis greške i tako mu dao priliku da servira za prvi set. Kirijos je lako rešio zadatak koji je bio pred njim tako što nijedan poen nije izgubio na svoj prvi servis.

U drugom setu, Kirojis je na oduševljenje domaće publike napravio brejk već u prvom gemu i nije dozvolio Viktoru nijednu priliku da vrati brejk. Troicki je u devetom gemu imao i problem sa pertlama na patikama, ali to ga nije omelo da dođe do 5:4. Uz to se Troicki povremeno raspravljao i sa sudijom, ali ništa od toga ne znači da Kirijos nije potpuno zaslužio vođstvo od 2:0 u setovima jer igra odličnu partiju.

U trećem setu je Troicki već u prvom gemu spašavao brejk lopte, ali je u drgom gemu on imao prvu priliku da Kirijosu oduzme poen na servis. To se nije dogodilo, a srpski teniser je već u narednom gemu došao do brejka i vođstva od 2:1. Troicki je u gemu u kome je servirao za ostanak na turniru ponovo napravio duplu servis grešku i dozvolio Kirijosu brejk. Nakon spašene jedne meč lopte, Troicki je uspeo da se brejkom vrati u treći set. Bilo je 5:5. Sigurnom igrom na svoj servi gem Viktor je došao do prvog vođstva u trećem setu, koji je na kraju rešen u taj brejku.