AO: Voznijacki rutinski sa Bertensovom

Australian Open 19. jan 201814:32 > 14:37
Cameron Spencer, Getty Images Sport

Danska teniserka Karolina Voznijacki bez izgubljenog seta plasirala se u osminu finala Australijan Opena.

Druga igračica sveta posle sat i 25 minuta pobedila je Holanđanku Kiki Bertens sa 6:4, 6:3 i zakazala duel sa Slovakinjom Magadalenom Ribarikovom, 21. teniserkom na VTA listi.

U izjednačenom meču Voznijacki je iskoristila svoje šanse i napravila je korak više u odnosu na prošlogodišnje učešće u Melburnu.

Dankinja je u drugom gemu prvog seta napravila brejk, ali je Bertensova uzvratila u najgorem mogućem momentu, kod rezultata 5:3 na servis Voznijacki. Ipak, bivša broj jedan je već u sledećem gemu drugi put oduzela servis rivalki za 1:0 u setovima.

Voznijacki je oduzela servis rivalki za 2:0 u drugom setu, a u maratonskom devetom gemu spasila je četiri brejk lopti pre nego što je iskoristila četvrtu za prolaz u četvrtu rundu takmičenja.

Najbolji rezultat na Australijan Openu ostvarila je 2011. plasmanom u polufinale.

Hrvatica Petra Martić je po velikoj vrućini obezbedila mesto u osmini finala, a takmičenje u Melburnui završeno je za 15-godišnju Ukrajinku Martu Kostjuk koja je do mesta u glavnom žrebu stigla kroz kvalifikacije.