Tenis

16.01.2019 | 06.39 > 06:47

Čilić dozvolio set Mekdonaldu

Marin Čilić

Marin Čilić je prošao u treću rundu Australijen Opena jer je u drugoj savladao Amerinakca Mekenzija Mekdonalda 3:1. Po setovima je bilo 7:5, 6:7, 6:4 i 6:4.

Marin Čilić

Quinn Rooney/Getty Images

U ranoj fazi prvog seta Čilić i Mekdonald su razmenili po brejk, da bi hrvatski teniser ostvario ključni brejk kada je Amerikanac servirao za ostanak u setu. Tako je Marin dobio prvi set 7:5.

Prvi set koji je Čilić izgubio ove godine u Melburnu je bio na taj-brejk. Iako je bilo dosta brejk šansi u tom setu nije bilo brejkova, a u taj-brejku je Čilić propustio pet set lopti dok je 81. igrač sveta iskoristio svoju drugu. Bilo je 11:9 u taj-brejku.

U trećem setu je bilo pregršt brejkova i teniseri su teško zadržavali servis ali je Čilić ipak završio sa brejkom više i dobio je set 6:4. Isti rezultat je bio i u četvrtom setu u kom nije bilo brejk prilika sve do pred kraj. Kada je Mekdonald servirao za ostanak u meču Marin je napravio ključni brejk i dobio četvrti set 6:4.

Meč je trajao tri sata i 37 minuta, a naredni rival Čiliću je Verdasko ili Albot.