Uspešne Đorđi i Svitolina, Pliškova nakon preokreta

Mark Kolbe, Getty Images Sport

U noći između srede i četvrtka plasman u treće kolo Australijan opena obezbedile su Kamila Đorđi, Karolina Pliškova i Elina Svitolina.

Italijanska teniserka Kamila Đorđi plasirala se u treće kolo Australijan opena pobedom protiv 177. igračice na svetu Ige Sviatek u dva seta (6:2, 6:0) nakon 61 minuta provedenog na terenu. Đorđi je tako do trećeg kola u Melburnu došla prvi put od 2015. godine.

Prva je u prvom setu di brejka došla Sviatek i povela sa 2:1, ali nakon toga je usledila demonstracija sile italijanske igračice koja je osvojila narednih 11 gemova i tako slavila u ovom meču.

Daleko od toga da poljska teniserka nije pružila otpor u ovom meču. Đorđi je lako osvajala svoje servis gemove, ali je za svaki brejk morala da se namuči. Sviatek je u drugom setu spasila sedam brejk lopti i dve meč lopte u odlučujućem gemu u kome je viđeno šest izjednačenja.

Đorđi u trećem kolu igra sa Karolinom Pliškovom koja je nakon preokreta eliminisala Medison Brengl.

Brengl je osvojila prvi set protiv sedmog nosioca u Melburnu sa 6:4, ali je nakon toga u naredna dva seta osvojila samo jedan brejk i nakon 98 minta igre Karolina Pliškova je slavila sa 4:6, 6:1, 6:0.

Elina Svitolina je za sat i osam minuta sa 6:4, 6:1 savladala Viktoriju Kuzzmovu i tako opravdala ulogu favorita jer je u Melburnu postavljena za šestog nosioca.

Naredna rivalka biće joj Kristina Pliškova koja je slavila u duelu sa Šuai Ženg i do pobede došla u dva seta – 6:3, 7:5.

U treće kolo su se plasirale i Mertens, Hsije i Kiz.

Eliz Mertens je sa 6:1, 7:5 savladala Margaritu Gasparjan i tako opravdala ulogu favorita i 12. nosioca.

Su Vei Hsije je, takođe u dva seta, bila bolja od Laure Zigemund (6:3, 6:4), do je Medison Kiz plasman dalje obezbedila pobedom protiv Anastasije Potapove sa 6:3, 6:4.