Tenis

21.01.2019 | 10.50 > 10:53

Ćorić poveo, pa stao pred Pujem

Borna Ćorić

Borna Ćorić je zaustavljen u osmini finala Australijan Opena, pošto ga je posle tri sata i 19 minuta igre savladao Francuz Luka Puj (24) rezultatom 3:1, po setovima 6:7 (4:7), 6:4, 7:5, 7:6 (7:2).

Lucas Pouille

Getty Images/Michael Dodge

Na taj način Puj je zakazao meč sa Milošem Raonićem u četvrtfinalu turnira u Melburnu, što je njegov najveći uspeh u dosadašnjoj karijeri u Australiji.

Ćorić je danas prvi put poražen od dve godine starijeg Francuza, iako je dobio prvi set, u taj-brejku. U nastavku je izgubio dobar ritam u razmeni udaraca sa osnovne linije, ali i strpljenje u igri na mreži, što je njegov protivnik znao da kazni.

Puj, inače 31. teniser sveta, dobio je neizvesnu završnicu trećeg seta, ali i četvrtog, u taj-brejku. Posle vođstva Ćorića 1:0, Francuz je u dve serije nanizao sedam poena, a da je Borna osvojio još samo jedan. Na kraju je mladi hrvatski as imao 55 neiznuđenih grešaka (Puj 43), što je još jedan od razloga teškog poraza.

Ćorić je propustio priliku da uđe u četvrtfinale i zabeleži svoj najbolji rezultat na Gren Slem turnirima, pošto je i nedavno na Ju Es Openu stigao do 4. kola.