Srpski teniser Peđa Krstin plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Asutralijan open.

Peđa Krstin

Mark Dadswell, Getty Images

Peđa Krstin

Peđa Krstin uspešno je prešao prvu prepreku u kvalifikacijama za Asutralijan open i slavio protiv Martina Kližana u dva seta - 6:3, 6:2. Kližan je u kvalifikacijama bio postavljen za 30. nosioca.

Srpski igrač je do brejka u prvom setu došao već u drugom gemu, imao je brejk prilike i u šestom gemu, da bi u osmom ispustio dve brejk/set lopte. Nakon toga je na svoj servis iskoristio priliku i poveo 1:0.

Jako je Krstin otvorio i drugi set u kome je uz dva brejka poveo 3:0 pre nego što je Kližan uspeo da vrati jedan brejk.

Već u narednom servis gemu Krstin je još jednom rivalu odizeo poen na servis i tu je sve u ovom meču bilo rešeno.

U polufinalu kvalifikacija Krtsin će se sastati sa Portigalcem Frederikom Fereriom Silvom.