AO: Troicki dobio set pa predao, Milojević u 3. kolu

Viktor Troicki

Viktora Troickog nećemo ove godine gledati u glavnom žrebu Australijan Opena, nakon eliminacije u drugom kolu kvalifikacija, dok je do treće runde stigao Nikola Milojević.

Chris Hyde/Getty Images

On je morao da preda meč Amerikancu Kristoferu Jubanksu, iako je vodio sa 1:0 u setovima.

Troicki je dobio prvi set sa 6:4, da bi u drugom, prvi vođstvu američkog dvometraša rezultatom 2:1 predao duel i završio takmičenje.

On se od finiša prvog seta sve teže kretao i ispostavilo se da zbog povrede lista nije mogao da nastavi meč.

Podsetimo, srpski teniser je došao u kvalifikacije prvog Gren Slema sezone nakon trijumfa u ATP Kupu, gde je finalu sa Novakom Đokovićem izvojevao pobedu nad Španijom.

U prvom kolu kvalifikacija, eliminisao je Bredlija Klana sa 2:0 u setovima. Nikola Milojević igraće u poslednjoj rundi kvalifikacija, nakon trijumfa nad Ernestom Eskobedom od 2:0, a protivnik mu je Kventin Halis iz Francuske.

Peđa Krstin je završio učešće porazom od Norberta Gombosa u dva seta, oba puta po 6:3. Hrvat Viktor Galović poražen je u tri seta od Jevgenija Donskoja.