Džumhur osvojio set, ali Vavrinka ide u drugo kolo

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je u prvom kolu Australijan opena.

Damir Džumhur

Daniel Pockett, Getty Images Sport

Sten Vavrinka bio je bolji od Damira Džumhura u prvom kolu Australijan opena i slavio je 7:5, 6:7, 6:4, 6:4.

Tri sata igra bila su potrebna 15. nosiocu da slomi otpor Damira Džumhura u ovom meču.

Prvu brejk loptu Vavrinka je imao u 12. gemu prvog seta i znalački ju je iskoristio da povede 1:0. U drugom setu Džumhur u dva gema nije iskoristio priliku da osvoji poen na rivalov servis, a sam je dobro reagovao kada je trebalo da spašava svoje gemove. Džumhur je iskoristio sve Vavrinkine pogrešne poteze u tajbrejku i izjednačio na 1:1.

Treći i četvrti set praktično preslikani - Vavrinke prvu priliku u oba seta dobija u devetom gemu i oba puta je pretvara u brejk nakon čega servisom završava posao.

Naredni rival Švajcarcu biće bolji iz meča Miomir Kecmanović - Andreas Sepi.