Tenis

21.01.2020 | 13.57

Ne planira penziju: Karlović u drugom kolu AO

Ivo Karlović

Hrvatski teniser Ivo Karlović pobedio je u prvom kolu Australijan Opena Kanađanina Vaseka Pospišila sa 7:6 (4), 6:4, 7:5.

Morgan Hancock / Stringer

Iskusni Hrvat, koji u februaru puni 41 godinu, slavio je posle dva sata i dva minuta igre.

Bio je tu duel dva velika servera, da bi na kraju bolja igra u razmenama, uz manje grešaka, donela Karloviću pobedu.

Iako su obojica imala brejk prilike u prvom setu, odlučivao je tajbrejk. Tamo je bilji bio Hrvat, koji je dodatni gem dobio sa 7:4.

Velika borba vodila se i u narednom setu. U samoj završnici ponovo je bolji bio Karlović, koji je do brejka došao u poslednjem gemu.

Treći set je Karlović ponovo dobio zahvaljujući brejku u poslednjem gemu, pošto prethodno nije viđena nijedna brejk lopta.

U narednom kolu igraće protiv desetog nosioca Francuza Gaela Monfisa.