Michael Dodge, Getty Images Sport

Tenis

22.01.2020 | 02.48

Osaka preskočila i drugu prepreku

Akutelna šampionka Australijen Opena Naomi Osaka je u dva seta slavila protiv Saisai Dženg u drugom kolu. Po setovima je bilo 6:2 i 6:4, a meč je trajao sat i 22 minuta.

Naomi Osaka

Quinn Rooney/Getty Images

Naomi je u prvom setu odmah napravila brejk za vođstvo 2:0, ali je Kineskinja već u narednom gemu uzvratila. U šestom gemu međutim Japanka opet oduzima servis protivnici, a posle overenog brejka i vođstva 5:2 u osmom gemu je iskoristila svoju četvrtu set loptu i to na servis protivnice.

U drugom setu je Osaka najpre spasavala dve brejk lopte da bi ipak u trećem gemu izgubila svoj servis. Usledio je ribrejk za 2:2, ali je Dženg opet napravila prednost i povela je 3:2 još jednom oduzevši servis aktuelnoj šampionki Australijen Opena. Ipak Dženg se držaka do osmog gema kada je izgubila svoj servis i to u gemu sa nulom, a potom je u trenutku kad je servirala za ostanak u meču još jednom izgubila servis. Rezultatom 6:4 Osaka dobija set i zatvara meč.

Naredna protivnica će joj biti bolja iz duela Koko Gof-Sorana Kristea.